top of page

יום גיבוש לעובדים - יתרונות עיקריים

 

יום גיבוש לעובדים הינו יום חשוב היוצר חיבור בין העובדים ואת התוצאות שלו תראו לאורך זמן.

יום גיבוש מהנה שיוציא את העובדים מהשגרה השוחקת, יכניס אנרגיות חיוביות וייצר חוויות משותפות, המביאות לקשר חברי יותר בין העובדים, לקיום רוח צוות, שיתוף פעולה פורה ולתקשורת אפקטיבית וחיובית בין העובדים.

את כל אלה והרבה יותר, תקבלו אצלנו במתחם הטריפ הצפוני בגליל העליון היפייפה.

אחד מימי הגיבוש המוצלחים והמבוקשים ביותר הוא: אקשן רכוב - פעילות גיבוש והנאה 

יום גיבוש לעובדים יכול להיעשות בתוך משרדי החברה עם פעילויות וסדנאות מתאימות.

אולם בדרך כלל מומלץ לארגן יום גיבוש לעובדים מחוץ לכתלי המשרד, באווירה שונה ומהנה ומבלי שהעובדים יחשבו על המשימות היום-יומיות שלהם והלחץ הקשור בהן.

מתחם הטריפ הצפוני - אנחנו מציעים לכם להגיע אלינו למתחם בטבע הגלילי, על נחל החצבאני, מוצל ויפייפה המתאים במיוחד ליום גיבוש לעובדים.

 

מחקרים רבים נעשו בנושא התרבות הארגונית ותרומתם של ימי גיבוש וימי כיף לארגון כולו, ליחסים ולתקשורת בין העובדים לארגון, בין העובדים להנהלה וכמובן בין העובדים לבין עצמם.

 

3 היתרונות העיקריים ליום גיבוש לעובדים:

 

שיתוף פעולה לאורך זמן:

הפעילויות והסדנאות המתקיימות במהלך יום הגיבוש, הינן פעילויות הדורשות שיתוף פעולה בין חברי הקבוצה. מאחר ובדרך כלל הפעילויות מוגבלות בזמן ובמשאבים נוספים, יש צורך בשילוב הכוחות של הצוות כדי לעמוד במשימות ואולי אף לנצח. לרוב, הקשר החברי, הכישורים והכשרונות, צפים לעיתים על פני השטח דווקא במהלך הפעילויות החוויתיות וגורמים לעובדים לראות האחד את השני מזוויות חדשות. למידה חדשה האחד של השני מייצרים יחסים חבריים, רשמים חדשים ורצון להמשיך ולשתף פעולה גם במקום העבודה.

סדנאות לחברות בצפון

סדנאות גיבוש - ODT

שיפור התקשורת הבין אישית:

ממש כמו בסעיף הקודם, גם כאן, התחרות, לחץ הזמן, הצורך להישען ולהיעזר בשאר חברי הצוות או הקבוצה כדי להצליח במשימות שניתנות ביום הגיבוש, מביאה ליחסים קרובים יותר ולתקשורת בין-אישית משופרת וחזקה יותר בין חברי הקבוצה. כידוע ברוב החברות והארגונים ישנה היררכיה ברורה במקום העבודה לא רק בין העובדים למנהלים אלא גם בין העובדים לבין עצמם. היררכיה שנבנית על סמך הוותק, הניסיון והפוליטיקה הפנים ארגונית. לעיתים, ימי גיבוש ופעילויות הגיבוש המאתגרות מציפים את היכולות, הכשרונות והכישורים של העובדים ופתאום הם נתפסים אחרת בעיני העובדים האחרים וגם בעיני עצמם, דבר היוצר תקשורת בין-אישית טובה יותר בין העובדים.

 

שיפור היחס לארגון:

יום גיבוש הוא יום שמאורגן על-ידי מנהל/ת הרווחה או הנהלת החברה. למרות הלחץ בעבודה והצורך להספיק עוד ועוד... החברה מיוזמתה שוברת את השיגרה ומוציאה את העובדים ליום גיבוש והנאה.

רוב העובדים אוהבים ימי גיבוש ומאוד מתלהבים ל"עזוב הכל" ולצאת עם החבר'ה מהמשרד. נסיעה באוטובוס מזמינה שיחות אישיות, ארוחת בוקר משותפת היא חוויה מקרבת כי השיחות יזרמו לכיוונים חדשים, פעילויות גיבוש יצירתיות ומאתגרות מפעילות את גלגלי המוח וכמו שכבר ציינו, מקרבות, מייצרות שיתוף פעולה ותקשורת בין-אישית טובה יותר.

העובדים מעריכים את היוזמה של החברה בארגון יום הגיבוש, הם מרגישים שמקום העבודה שלהם מעריך אותם בחזרה, מעוניין לקדם אותם וחשוב לו לייצר אווירה בריאה וקשרים טובים בין העובדים.

 

לסיום 

יום גיבוש תורם למוניטין של החברה. עובדים מדברים עם קולגות במקומות עבודה אחרים ומחליפים רשמים בנושאים רבים וגם בתחומי הרווחה של הארגון, כמו ימי כיף, נופשים, ימי גיבוש והטבות אחרות.

לעיתים, מרכיבים אלו חשובים יותר משי או בונוס כספי ולכן כדאי מאוד לחברות וארגונים להשקיע בימי גיבוש, ימי כיף ונופשים. הערך שלהם גבוה יותר ונמדד לאורך זמן.

 

בואו אלינו לטריפ הצפוני, השאירו את הדאגות בחוץ ותנו לנו לדאוג ליום גיבוש מהנה וחוויתי, המתאים ביותר למטרות שהצבתם, לעובדים ולארגון.

קראו עוד על:

טיולי הליכה בצפון

מסלולי אופניים בצפון

פעילות גיבוש - אקשן רכוב

bottom of page